Atgal

Biblijos skaitymo įrankių internete TOP 5

1. YouVersion (https://www.youversion.com)

Apie šią svetainę jau esu rašęs ankščiau. Tačiau tuo metu ji neturėjo kai kurių svarbių funkcijų. Mano galva, šiandien geriausias įrankis Biblijos skaitymui internete. Puikus dizainas, teksto šriftas ir kiti vizualiniai dalykai, kurie man yra labai svarbūs. Ir ne tik. Svarbu paminėti, kad tai bene vienintelis, gal dar išskyrus Olive Tree, siūlantis aplikacijas beveik kiekvienam mobiliąjam įrenginiui. O tai, kas svarbiausia Lietuviui – siūlomi praktiškai visi šiandien populiariausi Biblijos vertimai lietuvių kalba! Su aplikacijomis mobiliesiems įrenginiams šiai dienai kiek kitaip, bet apie tai, skaitykite čia.

Stipriausia šios svetainės pusė, mano nuomone, yra Biblijos skaitymo planų pasirinkimo gausybė. Čia sau priimtiną Biblijos skaitymo planą nesunkiai ras kiekvienas pagal poreikius ir norus. Taip pat yra ir galimybė gretinti du vertimus.

Patinkančias Biblijos eitutes galėsite pasižymėti, pasirašyti pastabas ar komentarus ir dalintis jomis su draugais. Beje YouVersion labiau socialinis tinklas, nes čia galima burti draugų ratą, dalintis patinkančiais tekstais ir komentarais su jais ir sekti jų įrašus.

Šioks toks minusas: palyginti lėtas svetainės krovimas. Dėl tos priežasties nelabai patogu naudotis paieškos funkcija, nes kartais tenka palaukti, kad tekstas užsikrauna. Nors ir be to, pati paieškos funkcija nėra labai patogi naudotis. Bent jau man.

2. Biblesearch (http://bibles.org/lit-LBD)

Puiki svetainė. Vizualiai gal ir neatrodo taip išpuoselėta, kaip YouVersion, tačiau labai patogi. Čia taip pat rasite galimybes pasižymėti patinkančias Biblijos eilutes, dalintis jomis socialiniuose tinkluose, pasirašyti pastabas. Visa tai pateikiama labai aiškiai ir suprantamai. Tačiau čia rasite tik vieną lietuvišką, Lietuvos Biblijos Draugijos, vertimą. Nors man asmeniškai tai nėra trūkumas. Tai dažniausiai mano naudojamas vertimas.

Viena svarbi išskirtinė šio Biblijos įrankio įpatybė yra laisvas API. Tuo atveju, jei galvojate apie aplikacijos mobiliesiems telefonams kūruma, kurioje jums reikės Biblijos teksto. Taip pat čia vertėtų apsilankyti ir interneto svetainių kūrėjams, nes yra galimybe įkelti Biblijos teksto paieškos laukelį į svetaine widget’o pagalba atlikus keletą paprastų žingsnių ar sukurti patrauklu Biblijos eilučių atvaizdavimą (tiesa, pastaroji funkcija kol kas Beta stadijoje).

Du gana pastebimi minusai – nėra aplikacijų mobiliems telefonams, kas atima puse malonumo darantis atžymas ar pasirašant komentarus ir galimybės gretinti skirtingų vertimų tekstus, kas kartais yra labai svarbu.

3. United Bible Societies (www.Biblija.net)

Iš pirmo žvilgsnio nieko labai įpatingo šioje svetainėje nėra. Biblijos tekstas pateiktas paprastai, gal net primityviai. Vizualiai svetainė atrodo praščiau už ankstesnias. Tačiau čia galima rasti tai, ko neturėjo nei viena jau aptarta svetainė. Biblijos tekstų gretinimo įrankis veikia tikrai galingai. Galima susidėti tiek vertimų, kiek telpa naršyklės lange. O sinchronizacija tarp jų veikia idealiai. Be to labai puikus ir paieškos įrankis. Veikia greitai ir tiksliai. Lietuvos Biblijos Draugijos vertimas.

4. eBiblija.lt (http://www.ebiblija.lt)

Tai buvo pirmoji mano pradėta naudoti Biblijos skaitymo internete svetainė. Joje galima rasti Burbulio lietuvišką Biblijos vertimą. Prie šio vertimo aš taip ir nepripratau, nors prisipažinsiu, ši svetainė savo laiku tikrai gelbėdavo, kai reikėdavo įkelti Biblijos tekstus į prezentaciją.

Neblogiau pasitarnaudavo ir paieškos pagal žodį ar frazę funkcija. Kartais kai reikia paprastai ir greitai ką nors rasti, ir šiandien pasinaudoju šios svetainės paslaugomis. Galbūt dėl to, kad per daugelį metų jos adresą įsiminiau labiausiai. Bet ko gero vis rečiau ir rečiau tai darysiu. Palyginus su jau aptartomis svetainėmis, čia pasigendu labai svarbių funkcijų, tokių kaip žymos, pastabos na ir galų gale socialinių tinklų integracija… o jei dar aplikacija išmaniajam prietaisui… svajonės. O gaila, nes būtų tikrai šaunu turėti gerą lietuvišką Biblijos įrankį internete, kuris būtų nuolat atnaujinamas ir orientuotas į lietuviškąją auditoriją.

Ar minėjau, kad ši svetainė turi neblogą Biblijos vertimų lyginimo funkciją? Ir tai, kad čia galima rasti Bibliją esperanto kalba? ir Vulgatos vertimą?

Ši svetainė ketvirtoje vietoje yra tik todėl, kad nėra vystoma ir nėra LBD vertimo, kurį aš naudoju praktiškai visada. Jei ne šie trūkumai, trečia vieta garantuotai.

5. Biblija.lt (http://biblija.lt)

Kažkada buvo laikas, kai ši svetainė buvo vienintelė galėjusi pasiūlyti LBD Biblijos vertimą. Tie laikai baigėsi. Žinoma čia vis dar galima skaityti Bibliją.

Navigacija gana sudėtinga ir nepatogi, nors paieška pagal žodį veikia neblogai. Iš visko sprendžiant šios svetainės kūrėjai nelaiko patogaus Biblijos skaitymo šioje svetainėje svarbiausiu dalyku ir susitelkia į kitus dalykus žadėdami ir tekstų palyginimą, žinynus, komentarus, tačiau kai paspaudi meniu nuorodas, dažniausiai perskaitai atsiprašymą kad šiuo metu šios funkcijos nėra. Nesuprantu… kam tada iš vis reikia apie tai užsiminti ir dar geriau, šia užuominą talpinti meniu?

O ką naudojate tu? Gal turi ir kitų gerų svetainių pavyzdžių? Pasidalink apie tai komentaruose.

Komentarai

Rašyti komentarą

Jūsų komentaras