Atgal

Trijų garsių dailininkų paveikslai Danieliaus knygos tematika

Rubensas. Danielius liūtų duobėje

Olandų dailininko sero Piterio Pauliaus Rubenso paveikslas “Danielius liūtų duobėje” nutapytas 1613-15 metais ir dabar eksponuojamas Vašingtono miesto (JAV) Nacionalinėje Meno Galerijoje. Paveikslas nutapytas remiantis Danieliaus knygos 6-ojo skyriaus pasakojimo motyvais, kur ištikimasis Dievo tarnas Danielius būdamas ištikimas Izraelio Dievui, tampa sąmokslo auka ir už tai yra įmetamas į Liūtų duobę. Kaip istorija vystosi toliau galite patys paskaityti Danieliaus knygos 6 skyriuje.

William Blake. Nebukadnecaras

Anglų poeto, dailininko ir spaustuvininko Viljamo Bleiko (William Blake) monotipija pavadinimu “Nebukadnecaras” atspausdinta ir nutapyta 1795 metais. Dailininkas buvo padaręs keturias šio paveikslo kopijas, iš kurių iki šių dienų yra išlikę tiktai trys. Šiame paveiksle, paremtame Danieliaus 4 skyriaus motyvais, yra atvaizduojamas didis ir galingas Babilono karalius Nebukadnecaras, kuris dėl savo išdidumo Izraelio Dievo buvo nubaustas septyneriems metams būti išguitu iš žmonių tarpo ir elgtis kaip gyvuliu. Apie tai plačiau galite skaityti Danieliaus knygoje 4:28-31. Bleikas būdamas gyvas nesulaukė pripažinimo, tačiau dabar jo paveikslai yra neįkanuojami.

Rembrantas. Belšacaro Puota

1635 m. Rembranto nutapytas paveiklas pavadinimu “Belšacaro Puota” šiuo metu yra eksponuojamas Londono Nacionalinėje Galerijoje. Paveikslas nutapytas Danieliaus knygos 5-ojo skyriaus motyvais, kur išdidus Babilono karalius pamato ant sienos rašančią ranką, kuri užrašė keturius žodžius, nulėmusius karaliaus Belšacaro likimas. Šiuo paveikslu Rembrantas stengėsi pagauti tą akimirką, pilną nuostabos ir siaubo, kai karalius Belšacaras išvysta nematomą ranką, rašančią paslaptingus žodžius sienoje. Dėmesys yra sutelkiamas į karaliaus bei šalia sėdinčios karalienės veido išraiškų perteikiamas nuotaikas.

Komentarai

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!