Atgal

Kaip  į savo užimtą tvarkaraštį įtraukti Kristaus antrąjį atėjimą?

Greg Brovers

Galbūt jums nėra taip buvę, kad pritrūktumėte švarių marškinių prieš pradedant skalbti visą šūsnį nešvarių... Ir gal niekad neteko prigriebti pakelio mėsainių ir keptų bulvių vykstant pakeliui iš darbo į namus, nes nesugebėjot tinkamai susiplanuoti vakarienės...

Bet jei esate tokie, kaip ir dauguma žmonių, žinote, kas tai yra atidėti ką nors iki pat paskutinės akimirkos – ir tada dirbti it pamišus, viliantis, kad galite suspėti iki termino pabaigos.

Aišku, žinote, kas tai yra. Mes visi taip elgiamės. Štai kodėl parduotuvės būna taip užtvindytos žmonių likus savaitei (ir net dienai) iki Kalėdų. Ir turbūt dėl to daugybė žmonių mano esą neišmintinga ir netgi nereikšminga ruoštis ir Kristaus antrajam atėjimui...

Dauguma krikščionių norėtų būti pasiruošę Kristaus sugrįžimo dieną, ir daugelis mūsų supranta, kad Kristaus grįžimas yra ta Teismo diena jau nebesuteiksianti antros galimybės. Trumpai tariant, dauguma mūsų galvoja apie Kristaus antrąjį atėjimą beveik taip pat, kaip apie apsilankymą pas odontologą. Žinoma, mūsų planuose jis yra. Be to, mes tikrai turėtume valyti dantis vaškuotu tarpdančių siūlu. Tačiau kuris iš mūsų randa tam laiko? Be viso to, šiandien dar turiu apsilankyti pas kirpėją, pasitikrinti sąskaitas ir sugalvoti, ką pasakysiu savo svainiui, kai grąžinsiu pasiskolintus iš jo pinigus.

Sėkmingas atidėliojimas

Kad ir kaip keistai gali nuskambėti, sėkmingam atidėliojimui reikia atitinkamo planavimo. Ir kodėl? Negalite juk laukti iki paskutinės akimirkos, nebent gan gerai žinote, kada ta paskutinė akimirka bus.

Jei, tarkim, atidėliočiau prieššventinį apsipirkimą iki pat paskutinės dienos prieš Kalėdas, mane laikytumėte neprotingu, bet jei pasakyčiau, jog atidėlioju apdrausti savo automobilį iki avarijos dienos, mane tiesiog palaikytumėte visišku kvailiu.

Kalėdoms yra paskirta diena, kurią galiu žinoti iš anksto. Sugebėčiau netgi prognozuoti pirmąjį sniegą, ypač jei atidžiai stebėsiu ir klausysiuos orų prognozių. Iš anksto galiu tai žinoti ir surasti pakankamai laiko tam pasiruošti. Bet jei atidėliosiu ruošimąsi Jėzaus atėjimui, galiu lažintis, kad iš anksto nežinosiu, kada ta diena bus!

Kristaus antrasis atėjimas yra daug svarbesnis įvykis nei meilė iš pirmo žvilgsnio. Netikėta? Visiškai taip. Nepatogi? Galbūt. Bet tai be galo nuostabu. Taip yra tik tuomet, jei esate tam laisvas. Tik jei galėtumėte šią netikėtą akimirką padaryti kažko gražaus pradžia. Nes jei nesate laisvas – jei jau esate 30-ties, vedęs, turite šešis vaikus ir gan nuobodus mirtingasis, tikįs, kad meilė iš pirmo žvilgsnio gali tik padaryti jus nelaimingą.

Žinoma, jeigu Jėzaus antrasis atėjimas tikrai yra kaip įsimylėjimas, nedrįstumėte delsti ruoštis. Ruošimosi neatidėliotumėte. Ištisai bandytumėte būti pasirengęs. Ir, tiesą sakant, Jėzus sakė, kad tai yra būtent tai, ką mes turėtume daryti. Jis sakė, kad visada turime būti pasirengę Jo sugrįžimui, nes negalime iš anksto žinoti, kada Jis grįš, juk nei jūs, nei aš ar kas nors kitas dar gali iš anksto žinoti, kas laimės loterijoje.

„Tačiau tos dienos ir valandos niekas nežino....“ Jėzus sako: „...todėl budėkite, nes nežinote, kurią dieną ateis jūsų Viešpats... Todėl ir jūs būkite pasirengę, nes Žmogaus Sūnus ateis, kai nesitikėsite“ (Mato 24, 42. 44. 36).

Keletas faktų, papildančių minėtas mintis

Ir, grįžtant prie paliktos temos: Jėzus papasakojo Savo mokiniams du pasakojimus. Pirmame – žmogus nustebo, kai jo šeimininkas grįžo anksčiau nei jis tikėjosi. Antrame – mergaičių grupelė nesitikėjo, kad puota prasidės vėliau nei tikėjosi (žr. Mato 24, 45–51; 25, 1–13). Abu pasakojimai apie žmones, kurie manė, jog žinojo, kada reikia būti pasiruošus, ir abiejuose pasakojimuose, kaip tipiška tokiems žmonėms, jie siaubingai nusivylė.

Atrodo, Dievas tarsi jūsų vidurinės mokyklos algebros mokytojas, užklausdamas sudėtingą klausimą, visad tikisi užklupsiąs jus nesusikaupusius. Bet pažvelkime į šias eilutes iš Mato 24-ojo ir 25-ojo skyriaus. Pastebėsite, kad Jėzaus elgesys kiek kitoks nei mokytojo, nustebinančio savo klasę pareiškimu:„Kadangi atlikote visus namų darbus, už šį semestrą baigiamajame egzamine jums parašysiu 10-tukus“.

Geros naujienos? Taip ir yra, jei visad atlikinėjote namų darbus! Jei ne – ne kokios naujienos...

Ir būtent tai Jėzus sako mums daryti. Jis neliepė nusipirkti ginklo ir ilgo balto apsiausto. Ne! Jis paliepė mums ištverti – šis žodis apibūdintų mano močiutę, ištvėrusią naktinį darbą tam, kad mano mama pabaigtų mokyklą. Jėzus įspėjo: būk atidus – žodžiai, kurie apibūdina mano tėvą peržiūrintį sutartį ir norintį įsitikinti, kad nebuvo apgautas vaikino, pardavusio man mano pirmąjį automobilį. Ir svarbiausia – Jėzus liepė mums stebėti – žodis, kuris apibūdina mamą besirūpinančią savo vaiku prekybos centre.

Paskutinę akimirką negalėsite taip paprastai tai padaryti: kai vaikas baigs mokyklą arba po sutarties pasi- rašymo, arba kai vaikas pasiklys...

Dar du pavyzdžiai

Vėlgi tam, kad užsitikrintų, jog gerai supratome Jo žodžių prasmę ir įsitikintų, kad suvokiame, kaip ištverti, kaip saugotis ir kaip stebėti – Jėzus papasakojo dar du palyginimus.

Pirmame jų, žmogus, išvykdamas į ilgą kelionę, paliko tris darbininkus, atsakingus už šeimos ūkį. Du iš jų elgėsi tinkamai ir sugrįžęs šeimininkas juos apdovanojo. Bet trečiasis vyras buvo ganėtinai išsigandęs, nes nieko nedirbo. Taigi, labai pasipiktinęs šeimininkas jį išvarė (žr. Mato 25, 14–30).

Negailestinga? Tada paklauskite savęs, o kodėl gi save identi kuojate būtent su trečiuoju vyru? Ir perskaitykite dar vieną pasakojimą.

Tai scena iš teismo akimirkos: visi stebisi nuosprendžiu.

„Ką mes tokio padarėme, kad to nusipelnėme?“, – klausia vieni.

„Jūs buvote Man geri“, – atsako jiems Jėzus; tuo tarpu kitiems Jis ištaria: „Jūs Manęs neužjautėte“.

„Kas? Kada? Kokiu būdu? – prataria visi. – Mes niekada net nematėme Tavęs!“

„Kai kažkam padėjote nelaimėje, – Jėzus kaip nuosprendį atsako jiems, – Man padėjote. Kai ignoravote tuos, kam reikėjo pagalbos, Mane ignoravote. Gal tai buvo žmogus – alkanas ar sušalęs, ar uždarytas kalėjime ir negalėjo sumokėti jums už viską... Ką padarėte arba nepadarėte... Tačiau Aš Teismo dieną už viską atlyginsiu“ (žr. Mato 25, 31–46).

Šiuo pasakojimu Jėzus nemokė pasinerti į labdaringų organizacijų veiklą (nors tai taip pat nebloga mintis). Ne, Jis kalbėjo apie tai, ko reikia, norint būti pasirengusiems Jo antrajam atėjimui. Tiesą sakant, Jis apibūdino žmones, kurie visada yra pasiruošę Jo atėjimui.

Kaip būti pasiruošusiems Jėzaus atėjimui

Žmonės, pasirengę susitikti su Jėzumi, nėra nieko neveikiantys ir tik užsiimantys savo gero vardo kėlimu. Jie – nuolat užimti. Jie daro viską, ką gali turimais ištekliais, norėdami padėti kitiems. Ir daro tai šiandien, nes žino, kad yra žmonių, kuriems reikia padėti dabar – tai nėščios paauglės, Haičio pabėgėliai, pacientai slaugos ligoninėse ir trejų metų vaikai, norintys, kad kas nors paskaitytų jiems pasaką prieš miegą.

O žmonės, kuriems ypač reikalinga pagalba, paprastai negali laukti ilgai. Jie arba neturi lėšų, arba nebeturi gyvenimo laiko... O svarbiausia, daugelis jų nebeturi ir vilties. Jie nebetiki, kad, dar kiek pakentėjus, kažkas gali pagerėti. Tačiau jiems padėdami, mes suteikiame jiems tą viltį.

Pagalvokite apie tuos kartus, kai visai paprastas dalykas praskaidrindavo jums visą likusią dieną: kad ir tai, jog automobilio stovėjimo skaitiklyje dar radote likusio laiko. Tik truputis netikėto gerumo... Mes juk galime padovanoti jo ir kitiems žmonėms. Galime padėti lengviau patikėti, kad Dievas juos myli, kai pajus šiek tiek Jo meilės per mus. Mes galime padėti jiems lengviau patikėti, kad Dievas duos gražesnę dieną, nes šią dieną mes padarėme šiek tiek geresnę...

Dar daugiau, mes galime tai daryti kasdien. Nereikia laukti paskutinės gyvenimo akimirkos tam, kad galėtume po truputėlį skleisti Dievo meilę ten, kur esame. Ne! Mes galime tai daryti bet kur: ir būdami kirpykloje, ir peržiūrėdami sąskaitas banko kortelėje ar kalbėdamiesi su svainiu apie pasiskolintus iš jo pinigus. Apie bet ką...

Keista? Taip, jei tik vengiate tai daryti. Nes nėra jokios paslapties, kaip ruoštis Kristaus antrajam atėjimui. Tam ruošiatės lygiai taip pat, kaip ir pasimatuoti kraujospūdį. Arba taip pat galite pasiruošti išklausyti savo vaiką, kai ateis laikas, kuomet jam reikės su kuo nors pasikalbėti. Jūs būsite pasiruošęs, jei būsite žmogumi, kuris yra bet kada pasirengęs.

Kitaip tariant, jūs būsite pasiruošęs pamatyti Jėzų, kai Jis vėlei ateis, jei jau dabar regite Jį visuose sutiktuose žmonėse...

„Iš tiesų sakau jums: kiek kartų tai padarėte iš šitų mažiausiųjų Mano brolių, Man padarėte“, – Jėzus sako man ir jums.

Komentarai

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!