Atgal

Vienuolika būdų, kaip išsivaduoti nuo pernelyg didelio užimtumo

Toliau pateikiami praktiniai patarimai iš Brady Boyd’o knygos „Priklausomi nuo užimtumo: atsigavimas skubančiai sielai“ (David C. Cook, 2014).

Ar skubate per gyvenimą su pirmyn jus stumiančiu sausakimšu tvarkaraščiu? Ar dažnai jaučiatės pilni streso ir išsekę nuo bandymo sutalpinti į laiko rėmus? Jei pažvelgtumėte į savo užimto gyvenimo būdą, pastebėtumėte, kad jis turbūt bando pridengti kažką, ko jums trūksta dvasiškai. Jums Dievo troškimas yra gyventi ramų gyvenimą su užtektinai laiko poilsiui. Jūs galite pradėti džiaugtis tokiu gyvenimu, kai tik išgysite nuo veiksnių valdančių jūsų užimtumą.

Štai kaip išsivaduoti nuo per didelio užimtumo:

Atpažinkite žalingus jūsų gyvenime ritmus ir pasverkite jų kainą. Dievas jus sukūrė gyventi ritmiškai, tačiau gali būti, kad kai kurie pasirinkti ritmai jūsų gyvenimo būdui netarnauja teigiamai. Gal turite polinkį užsikrauti sau daugiau nei realistiškai telpa į jūsų tvarkaraštį dėl poreikio priverstinai jaustis reikalingu, ar galbūt dėl to, kad pamirštate kasdien skirti laiko Dievui maldoje. Kokie bebūtų jūsų žalingi ritmai, pastebėkite kiekvieno jų poveikį jūsų gyvenime konkrečiais būdais, konkrečius poveikius jūsų gyvenime, tokius kaip palikdami jus su nerimo ar tikslo stokos jausmu, arba atskirdami jus nuo svarbiausių šeimyninių santykių. Išpažinkite Dievui visus būdus, kuriais jūsų užimtumas privertė jus nusidėti – nuo nusukto nuo vaikų užsitarnauto iš jūsų dėmesio iki „kampų apkarpymo“ savo verslo praktikoje. Paprašykite Šventosios Dvasios pagalbos pakeisti kiekvieną žalingą jūsų gyvenime ritmą sveikais.

Užsibrėžkite tikslus suteikiančius kūno, proto ir dvasios ramybę. Pagalvokite ir melskitės apie konkrečius būdus padėsiančius džiaugtis gyvenimu fiziškai, protiškai ir dvasiškai po jūsų išsivadavimo nuo per didelio užimtumo. Kaip atrodytų jūsų gyvenimas jei jūs jaustumėte vidinę ramybę ir bendravimą su Dievu ir kitais žmonėmis?

Užsibrėžkite tikslus suteikiančius kūno, proto ir dvasios ramybę. Pagalvokite ir melskitės apie konkrečius būdus padėsiančius džiaugtis gyvenimu fiziškai, protiškai ir dvasiškai po jūsų išsivadavimo nuo per didelio užimtumo. Kaip atrodytų jūsų gyvenimas jei jūs jaustumėte vidinę ramybę ir bendravimą su Dievu ir kitais žmonėmis?

Nuslopinkite išblaškymus ir pajuskite Dievo artumą su jumis. Praktikuokite pašalinimą tų dalykų, kurie trukdo leisti laiką taip, kad galėtumėte labiau sutelkti dėmesį į Dievo artumą. Vienai parai išjunkite TV, planšetę, išmanųjį telefoną ir visus kitus prietaisus, kurie paprastai kliudo jums pajusti su jumis kalbantį Dievą. Panaudokite tą laiką, kurį kitu atveju praleistumėte išsiblaškę, melstis dienos bėgyje, prašydami Dievo padėti jums pastebėti Jį veikiantį jūsų gyvenime ir suteikti jums ramybę.

Išdrįskite būti savimi. Ar giriatės kitiems savo užimtumu tam, kad jiems pasirodytumėte esantys svarbūs? Jei taip, tada nustokite švaistyti laiką bandydami kontroliuoti kitų žmonių įspūdį apie jus. Ar praleidžiate per daug laiko darbe bandydami uždirbti pinigus, nusipirkti tai, ką matote kitus turint? Jei taip, tada nustokite lyginti savo gyvenimą su kitų gyvenimais. Priimkite savo išskirtinius (unikalius) pašaukimus iš Dievo ir prašykite Jo padėti jums būti patenkintais tuo kuo esate ir ką turite.

Pasidžiaukite „dienomis lovoje“. Pilnai patirkite poilsio dovaną iš Dievo tomis dienomis, kada jums nereikia būti darbe ir galite atsipalaiduoti kartu su savo šeima. Per tokias „dienas lovoje“ pailsėkite nuo tokių stresinių įsipareigojimų, kaip namų ruoša ir tiesiog skirkite laiką pailsėjimui ir linksmiems užsiėmimams kartu – nuo ilgesnio miegojimo ir valgymo niekur neskubant iki žaidimų ar ilgoko pasivaikščiojimo lauke. Kuo labiau būsite pailsėję, tuo labiau galėsite sutelkti dėmesį, kaip įtikti vien Dievui, vietoj pasidavimo į laiko spaudimą iš kitų žmonių.

Atraskite Šabo ramybę. Pasirinkite sekti Dievo Įsakymu švęsti savaitinę Šabo dieną, kurioje jūs ilsitės ir skiriate dėmesį Dievo garbinimui. Taip jūs pakviesite Dievą įlieti ramybę į kiekvieną jūsų gyvenimo sritį. Kai patirsite ramybę su Dievu, savyje ir su kitais žmonėmis, jūs tada patirsite „shalom“ palaimą, kuri skatins jūsų gerbūvį dvasiškai, fiziškai, protiškai (psichiškai) ir emociškai. Dėkokite Dievui už jums suteiktą poilsio dovaną.

Išmokykite ilsėtis savo vaikus. Nustokite perkrauti savo vaikų dienotvarkę. Laisvalaikis yra jų sveiko vystymosi svarbi dalis, mokinanti juos kaip pažvelgti į jų išgyventus patyrimus bibliškų tiesų šviesoje, išreikšti jiems Dievo suteiktą kūrybingumą ir atpažinti į juos šnekantį Dievo balsą. Išlaikykite savo vaikų gyvenimus paprastais, parinkdami nedažnus suplanuotus užsiėmimus, vietoj užrašymo juos į kiekvieną sporto komandą, muzikos klasę ar kitą juos dominantį užsiėmimą. Suteikite jiems vietos atsipūsti, kad galėtų išmokti daug svarbesnę gyvenimo pamoką negu, bet kokia kita užklasinė veikla: pailsėti.

Išmokykite ilsėtis savo vaikus. Nustokite perkrauti savo vaikų dienotvarkę. Laisvalaikis yra jų sveiko vystymosi svarbi dalis, mokinanti juos kaip pažvelgti į jų išgyventus patyrimus bibliškų tiesų šviesoje, išreikšti jiems Dievo suteiktą kūrybingumą ir atpažinti į juos šnekantį Dievo balsą.

Sekite Jėzaus pavyzdžiu parodytu gyvenimo teisingu tempu. Jėzus parodė gyvenimą, kokį gyventi turėtų siekti kiekvienas – įskaitant tinkamą tempą. Jėzaus gyvenimo tempas buvo ritmiškas (Jis bendraudavo su žmonėmis ir tada reguliariai atsitraukdavo melstis vienumoje), santykinis, reiškiantis santykius (didžiąją dalį laiko Jis praleisdavo investuodamas į santykius, dažnai bendraudamas su Dievu Tėvu danguje ir žmonėmis žemėje) ir ryžtingas (Jėzus primygtinai stengėsi sukurti ramybės ir tylos valandas savo užimtoje darbotvarkėje kad palaikytų sveiką balansą).

Šlovinkite Dievą vietoj ieškojimo sau garbės. Pasitikrinkite savo reguliariai atliekamo darbo motyvus. Ar tikrai leidžiate laiką bandydami atnešti garbę Dievui ir parodyti jūsų meilę Jam? O gal jūs visada užsiėmę bandydami parodyti kitiems kokie esate svarbūs ir pelnyti jų garbę? Kaip noriai tarnaujate Dievui nebūdami žinomi, darbuodamiesi asmeniškai vien Dievo garbei? Vietoj bandymo parodyti save, patikėkite Dievui paaukštinti jus didesnėms užduotims ir jei kada ateis tam tinkamas laikas.

Deleguokite užduotis kitiems, kurie gali padėti. Pasitelkite kitų pagalbą, kada pagrįstai negalite atlikti laiku užduočių. Nebijokite, kad taip darydami paversite save pakeičiamais, vietoj to, pasitikėkite Dievo sukurtu žmonių santykių dizainu.

Pradėkite įgyvendinti svajones, kurias pasiekti padeda jūsų nauja darbotvarkė. Dabar, turėdami sveikas ribas savo darbotvarkėje, jūs galite įtalpinti užsiėmimus, kurie yra būtini paversti jūsų Dievo duotas svajones tikrove. Švęskite visa tai svajonių įgyvendinimo pradėjimu!

Komentarai

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!