Atgal

Trys priežastys tvarkyti savo laiką, taip pat, kaip pinigus

Šio teksto autorė Karen Trepte yra tarptautinio verslo koučeris dirbanti su verslininkais, turinčiais didelę širdį ir dar didesnes smegenis.

Ar pameni, tą, gerai žinomą istoriją, kurioje prašoma įsivaizduoti, kad savo banko sąskaitoje turi 86 400 eurų? Kiekvieną dieną ši suma sąskaitoje yra atnaujinama. Ką veiktumėte su šiais pinigais?

Kai jūsų fantazija įsisiūbuoja, jums pasakoma, kad šioje sąskaitoje tikrumoje yra ne pinigai, o laikas. Tavo kiekvienos dienos sekundės, minutės ir valandos.

Kas nutiktų, jei su savo laiku elgtumėmės taip pat, kaip elgiamės su pinigais? Pradedant metais, dienomis ir baigiant sekundėmis. Pagalvok apie tai. Ką darytum tokiu atveju, jei kas prieitų prie tavęs ir paprašytų duoti jam 500 eurų? Ar pagalvotum prieš duodant?

O ką jei tas pats asmuo paprašo tavęs 500 sekundžių (apytikriai 8,5 minučių)? Arba 500 minučių (apie 8 valandas)? Gali būti, kad atiduotume šį laiką net nemirktelėję. Mes nuolat tai darome. Išgirstame klausimą „Turi minutę?“ ir tuomet artimiausias 20 minučių klausomės kieno nors nereikšmingų kalbų.

Savo pinigų taip lengvai neatiduotumėm niekam. Tad kodėl lengva ranka švaistome vertingą savo laiką?

Naudokite laiką išmintingai

Dažniausiai mes neturime jokio plano ar strategijos, kaip galime valdyti savo laiką. Iš tiesų mes galėtume naudoti laiką lygiai tuo pačiu tikslu, kam naudojame pinigus – investuoti ir kurti prasmingus dalykus ar tiesiog įgyti daugiau laisvės gyvenime.

Štai jums trys svarbiausios priežastys, kodėl turėtume su savo laiku elgtis taip pat, kaip elgiesi su pinigais:

1. Laikas – brangi prekė.

Taigi, pagalvojus – netgi dar brangesnė, nei pinigai banko sąskaitoje. Neatsakingas savo laiko dalinimas kiekvienam, kas tik jo prašo – labai švaistūniškas požiūris. Tai tas pats, kas mėtyti savo pinigus į šiukšlių dėžę.

2. Laikas bei tai, kaip jį naudoji, parodo, kaip vertini pats save.

Žmogus auga kaip asmenybė, kaip profesionalas, kaip verslininkas ar darbuotojas tinkamai investuodamas laiką į savo augimą. Jis supranta, kad įgytos žinios kuria vertę. Tuomet jis pats ir aplinkiniai žmonės labiau vertina jo darbą, veiklą ir nuomonę.

Jei nepradėsi galvoti apie tai, kaip naudoji savo laiką – palaipsniui jį iššvaistysi nieko nesukurdamas ir nepasiekdamas. O jei nevertini pats savęs, kaip gali tikėtis to iš kitų?

3. Tavo santykiai su kitais atspindi tai, kaip elgiesi su savo laiku.

Jei pirkai daiktą brangesnį, išleidai daugiau. Tačiau tikėtina, kad daikto kokybė bus geresnė ir galutiniame rezultate jis tau pasitarnaus geriau, nei pigi alternatyva parduota neaiškaus pardavėjo. Prekė ar paslauga teiks tau džiaugsmą ir tu su malonumu rekomenduosi ją kitiems. Tokiu būdu išloši tu, išloš kokybiškus dalykus parduodanti parduotuvė, išloš ir tavo draugai, kurie taip pat įsigys gerą produktą. Visiems gerai.

Tas pats principas galioja ir tavo laikui. Jei jį „pigiai“ dalini visiems, tikėtina, kad „apdalinsi“ juo daugiau žmonių, bet kokybės tame greičiausiai nebus. Ir ilgalaikėje perspektyvoje gerai nebus niekam. Santykiai bus paviršutiniški, pagalba suteikta atmestinai, nuoširdumo jokio, o kur dar nuovargis ir nuolatinis „išsitaškymo“ jausmas.

Laikas – pinigai. Investuok atsakingai.

  • Atkreipk dėmesį, kaip ir kur leidi savo laiką. Kam jį atiduodi?
  • Su savo pinigais elgiesi atsakingai, tad, kodėl nepradėjus taip elgtis ir su savo laiku?
  • Kaip tu išleistum tuos 86400 „laiko eurus“ šiandien?

tekstas publikuotas: timemanagmentninja.com

Komentarai

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!