Metraštininkas

Biblija yra didelė knyga. Tačiau jos pagrindinė siužeto linija yra nuolatinė kova tarp gėrio ir blogio. Šis unikalaus kursas leis pažvelgti į šią kova kitaip.

Šio Biblijos studijų kurso atspirties taškas: interneto mini serialas "Metraštininkas" (The Record Keeper), pasakojantis apie Didžiąją Kovą tarp Gėrio ir Blogio. Vienuolika serijų, (kiekvienos, lietuviškai įgarsintos, serijos trukmė apie 10-15 min.) - tai vienuolika kertinių Biblijos istorijų, kurios atskleidžia tvyrančią įtampą šioje Kovoje. Serialo kūrėjų dėka, turėsi galimybę į šiuos įvykius pažvelgti kiek neįprastu kampu - angelų akimis.

Jei manai, kad žinai šią istoriją - pagalvok dar kartą.


The Record Keeper​ (Official Trailer) (EN)

Režisierius: Jason Satterlund

  • Serialas 2013 metais buvo nominuotas ir laimėjo "Geekie" apdovanojimą "One Shot" kategorijoje.
  • Serialo įvertinimas IMDb: 7,2 balai.

Serialo siužetas vystosi pradedant pasakojimu apie Sukilimą suskaldžiusį tobulą ir harmoningą angelų visuomenę. Dviejų draugų - Keideno ir Larso draugystei iškyla rimtas pavojus, jiems pasirinkus skirtingas barikadų puses. Jiems į pagalbą ateina Metraštininkas, kurio užduotis nešališkai stebėti ir užrašyti visus įvykius, jų vertinimus bei liūdytojų parodymus, kurie padėtų sukrėstai angelų visuomei padaryti teisingus pasirinkimus ir suprasti, kuri iš kovojančių pusių - Administracijos ar Sukilėlių yra teisi.

Draugai ryžtasi kartu ieškoti rūpimų atsakymų ir padedant Metraštininkui, sudėlioti visus taškus ant "i". Tuo tarpu Didžioji Kova vis labiau įsisiūbuoja ir sprendimams priimti laiko lieka vis mažiau.


Temos konsultantas:

Mantas Kučinskas
mantas@gerizenklai.lt

Kursą paruošė: Mindaugas Pikūnas, Mantas Kučinskas

Įvadas

Kiekviena šio kurso pamoka sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji dalis „Apklausa“ skirta aptarti konkrečiai „Metraštininko“ serijai ir akcentuoti tam tikrus esminius dalykus. Antroji pamokos dalis skirta konkrečiai Biblijos istorijai ar temai, kuri ir…

Praradimas

Angelų pasaulyje prasideda civilinis karas, kuris atneša skilima angelų visuomenėje ir supriešina geriausius draugus. Tačiau viskas tik dar labiau komplikuojasi, kai į ši konfliktą įsivelia ir žmonija.

Sapnas

Miršta žmogus. Keidenas ir Larsas šią mirtį buvo priversti stebėti iš arti. Kaip tai pakeis juos ir visą angelų bendruomenę?

Lietus

Žmonių pasaulis turi būti sunaikintas. Larsui tokia mintis kelia šypseną, tačiau Keidenas ir Reina į šį Administracijos sprendimą žiūri rimtai. Ką reikštų toks įvykių posūkis sukilėliams, kaip jis paveiktų jų planus „išvaduoti“ žmogų…

Bokštas

Jau kelintą kartą sukilėliams nepavyksta įgivendinti savo užmačių. Generolas įtaria, kad kažkas nutekina svarbią informaciją. Metraštininkas sulaukia netikėto patikrinimo.

Giesmė

Sutrikęs ir priblokštas Keidenas atsipeikėja Giesmės kanjone. Jis ką tik dalyvavo nuožmiame mūšyje, kai Generolo legionai mėgino sutrugdyti Karaliui pasirašyti sutartį su žmonių Ambasadoriumi.

Apklausa

Larsas apkaltintas šnipinėjimu ir išdavyste. Jo gyvybė pakimba ant plauko. Ko Generolas pareikalaus iš jo, kad įrodytų savo lojalumą?

Apiplėšimas

Abi stovyklos intensyviai ruošiasi Kunigaikščio atėjimui. Tiesa Larsas yra įsitikinęs, jog tai invazija. Jis privalo įrodyti savo ištikimybę Generolui ir įvykdyti jo pavedimą.

Susitikimas aukščiausiu lygiu

Tvyro įtampa ir nežinomybė. Abi kovojančios pusės ypatingai ruošiasi Kunigaikščio ir Generolo susitikimui. Panašu, kad nei vieni, nei kiti iki galo nesupranta, kas tuojau įvyks.

Vykdymas

Larsas, kaip ir visi kiti, priblokštas. Kas bus dabar? Ar yra kelias atgal? Kaip Kunigaikščio mirtis paveiks Larsą, Keideną, Reiną, bei jų santykius?

Patarėjas

Reina prislėgta. Dėl Kunigaikščio mirties. Dėl to, kad jai nepavyko susidoroti su savo darbu. Jos širdyje bręsta sprendimas. Laikas susitikti su Patarėju.

Pradžios pabaiga

Metraštininko darbo kambaryje sujudimas. Panašu, kad Kunigaikščio pasirodymas čia viską dėlioja į savo vietas. Tačiau kas nutiks tiems, kurie savo vietos neturi?

Žaidimas

Dabar atėjo laikas paskutinei užduočiai. Atsiimk savo Dovaną!