Šventoji Dvasia ir dvasingumas

Mokslų daktaras Frank M. Hasel yra Bogenhofen seminarijos Austrijoje teologijos katedros dekanas. 2009 m. jo žmona mirė nuo vėžio. Nuo tada jis kasdien naujai mokosi pasitikėti Dievo gerumu ir savo gyvenime patiria paguodą, ramybę ir keičiančią Šventosios Dvasios galią.

Skaitant Raštą, ypač Senąjį Testamentą, matome tiesioginę Dievo Tėvo veiklą ir darbą. Jis veikė visur. Naujajame Testamente, ypač Evangelijose, ne kartą paminėtas Jėzaus, Sūnaus darbas ir veikla. Jėzus – Jo gyvenimas, mirtis ir tarnystė danguje – dominuoja Naujajame Testamente. Priešingai Tėvo ir Sūnaus veiklai, Šventosios Dvasios darbas Testamentuose aprašytas ne taip aiškiai.

Bet šiam kontrastui yra priežastis: Šventoji Dvasia nesiekia būti dėmesio centre. Dvasia labiau atlieka užkulisinį vaidmenį. Tėvas ir Sūnus Žodyje yra apreikšti labiau tiesiogiai. Ir taip yra todėl, kad Šventoji Dvasia mūsų dėmesį siekia atkreipti ne į save, bet į Jėzų ir tai, ką Jėzus dėl mūsų atliko. Tyrinėjant Šventosios Dvasios darbą paaiškės, kokia svarbi Dvasia yra krikščioniškajam patyrimui.

Autorius: Frank M. Hasel