"Geri Ženklai" konferencija: "Šabo manifestas"

Studijoje: pastoriai Mantas Kučinskas ir Mindaugas Pikūnas

Apie “Šabo manifestą”:

Kažkada labai senai, Dievas pasakė žmonėms: „septintąją dieną turite ilsėtis“. Po šiuo paliepimu, kurį čia užrašėme kiek perfrazuodami vieną iš dešimties Dievo įsakymų, slypi paprastas dalykas: pristabdyk. Padaryk pertrauką. Rask harmoniją. „Persikrauk“.

Prieš daugelį metų šis svarbus, naudingas paliepimas buvo užgožtas modernaus pasaulio šurmulio. Idėja „atsijungti“ kartą per savaitę, dabar atrodo beveik neįmanoma. Kas gi turi laiko ilsėtis? Juk mums reikia aštuonių dienų savaitės tam, kad visi mūsų darbai ir užduotys būtų atliktos.

“Šabo manifestas” buvo sukurtas vedinas tos pačios idėjos kaip ir pasaulyje sparčiai plintantis judėjimas, kviečiantis sulėtinti gyvenimo tempą (Slow Movement). „Lėtas“, sveikas, namie gamintas maistas, lėtas gyvenimo tempas, bendravimas su gyvais žmonėmis, atsigręžimas į artimą, ir dvasnių vertybių sugrąžinimas į gyvenimą.

Šabo manifesto autoriai, nedidelė grupelė meno žmonių, kūrėjai, rašytojai, video bei media profesionalai, tikintys Dievu ir nereligingi, žmonės, kurie pajuto jog jų gyvenimai jiems nebepriklauso. Susitelkė vedini poreikio sustoti ir pasipriešinti begalei planų, „popierizmo“, „galutinių datų“, rūpesčių ir projektų laukiančių įgyvendinimo spaudimui. Šio projekto idėja yra paprasta: susigrąžinti vieną dieną savaitėje sau.